Ogłoszenie o realizacji Projektu
Gmina Siedlce/ Zespół Oświatowo – Wychowawczy w Białkach informuje o realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Priorytet VII ,, Promocja Integracji Społecznej” Działanie 7.3. ,, Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”
Tytuł Projektu: ,, Znam już Mazowsze, poznaję Polskę - cykl zajęć edukacyjnych promujących dziedzictwo kulturowe regionu nadmorskiego Polski oraz aktywnie integrujących mieszkańców terenów wiejskich”.
Okres realizacji 01.03.2012 – 31.08.2012.
Uczestnikami Projektu jest 40 uczniów i absolwentów Zespołu Oświatowo – Wychowawczego w Białkach, którzy ukończyli
15 lat, uczą się i są nieaktywne zawodowo oraz mieszkają na terenie Gminy Siedlce. Uczestnicy zostali wyłonieni w wyniku rekrutacji. Uczestnicy biorą udział w zajęciach z zakresu wiedzy, dziedzictwa kulturowego regionu nadmorskiego Polski oraz integracji społecznej z regionem nadmorskim Polski, a także w tematycznych integralnych zajęciach artystycznych.
Celem głównym Projektu integracja 40 uczniów i absolwentów, wszechstronny rozwój ich osobowości, wiedzy i umiejętności, pomoc w poznaniu i umocnieniu więzi z innymi regionami Polski jako przygotowanie do własnego rozwoju, aktywizacji na rzecz integracji z innymi regionami Polski, rozwoju dialogu i partnerstwa publiczno – społecznego. Na zajęciach uczestnicy są wyposażani w zasób określonej wiedzy dotyczącej regionu nadmorskiego Polski, uwzględniającej jego aspekt geograficzny, społeczny, kulturowy, jak również szeroko rozumianą tradycję. Podsumowaniem Projektu będzie organizacja kilkudniowej wycieczki nad Morze Bałtyckie, która utrwali i usystematyzuje zdobytą na zajęciach wiedzę. Udział w Projekcie jest bezpłatny.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Priorytet VII ,,Promocja Integracji Społecznej”
Działanie 7.3. ,,Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”
Ogłoszenie o realizacji Projektu
Gmina Siedlce/ Zespół Oświatowo – Wychowawczy w Białkach
informuje o realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Priorytet VII ,, Promocja Integracji Społecznej”
Działanie 7.3. ,, Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”
Tytuł Projektu: ,, Znam już Mazowsze, poznaję Polskę - cykl zajęć edukacyjnych promujących tradycję i folklor regionu Podhala oraz aktywnie integrujących mieszkańców terenów wiejskich Mazowsza i Podhala”.
Okres realizacji 01.03.2012 – 31.08.2012.
Uczestnikami Projektu jest 40 uczniów i absolwentów Zespołu Oświatowo – Wychowawczego w Białkach, którzy ukończyli 15 lat, uczą się i są nieaktywni zawodowo oraz mieszkają na terenie Gminy Siedlce. Uczestnicy zostali wyłonieni w wyniku rekrutacji.
Uczestnicy Projektu biorą udział w zajęciach z zakresu wiedzy o tradycjach i folklorze Podhala oraz integracji społecznej mieszkańców Mazowsza i Podhala, a także w tematycznych integralnych zajęciach artystycznych.
Celem głównym Projektu jest integracja 40 uczniów i absolwentów, wszechstronny rozwój ich osobowości, wiedzy i umiejętności, pomoc w poznaniu i umocnieniu więzi z innymi regionami Polski jako przygotowanie do własnego rozwoju, aktywizacji na rzecz integracji z innymi regionami Polski, rozwoju dialogu i partnerstwa publiczno – społecznego. Uczestnicy zajęć są zdobywają zasób określonej wiedzy dotyczącej regionu Podhala, uwzględniającej jego aspekt geograficzny, społeczny, kulturowy, jak również szeroko rozumianą tradycję. Podsumowaniem Projektu będzie organizacja kilkudniowej wycieczki w rejon Podhala, która utrwali i usystematyzuje zdobytą na zajęciach wiedzę. Udział w Projekcie jest bezpłatny.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Priorytet VII ,,Promocja Integracji Społecznej”
Działanie 7.3. ,,Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”